uždaryti x

Prisijungti

Slapyvardis Slaptažodis

Patikima stogo ir fasado danga

Geležis (ST) - tai įvairiomis kombinacijomis padengta skarda/plokštė.
Pagrindiniai plokštės (skardos), metalo padengimo priedai yra įvairių tipų, bet plačiausiai sutinkami dviejų:

  • ZN (cinku) dengta plokštė (skarda)
  • AlZn aliuminio cinku dengta plokštė (skarda)

Plokštei, kaip statybinei medžiagai, naudojama didelis skaičius įvairių metalinio sluoksnio pločių:

Pavadinimas

Aprašymas

Priedų svoris g/m2*

Sluoksnio plotis iš pjūvio
apytiksliai µm

Cinku dengta plokštė (skarda)

Z100

100

7

Z140

140

10

Z200

200

14

Z275

275

20

Z350

350

25

Alucinku dengta plokštė (skarda)

AZ150

150

50

AZ185

185

25

 

* Metalo dangai skirtas sluoksnis skirstomas svorio grupėmis (g/m2),  jis paskirstomas iš abiejų plokštės pusių. Skirstoma pagal vadinamąjį "trijų pakopų bandymą", pagal SS - EN 101 42 standartą.

Metalinė danga suteikia plokštei (skardai) dvigubą apsaugą: iš dalies tai efektyvus pasipriešinimas deguoniui bei drėgmei, iš dalies suteikiama katodinė plieno apsauga, kai yra pjaustoma ar kitokiu būdu pažeidžiamas plokštės (skardos) paviršius.

Kai plokštė (skarda) yra tvirtinama, dėl drėgmės susidaro galvaniški elementai. Tada plienas veikia kaip katodas, o cinkas kaip anodas. Anodas "aukojasi" ir sudaro korozijos produktą, kuris blokuoja neišvengiamus pažeidimus. Besitęsianti korozija nutraukiama, ir procesas sustoja.

 

 

 

 

 

Alucinkas suteikia efektyvesnį barjerą nei grynas cinkas, kadangi susidaro nelakūs aliuminio oksidai. Cinkas, kuris tuo pačiu metu yra sluoksnyje, suteikia plokštei ir katodinę apsaugą. Per trumpą laikotarpį ši katodinė apsauga alucinke veikia žymiai lėčiau, todėl pjūvis iš pradžių gali įgauti rudą atspalvį. Tačiau apsaugos priemonių kombinacijos dėka alucinkas per ilgą laikotarpį tampa nuostabia plokšte, kuri padengta tik cinku ar aliuminiu.
Alucinkas su priedais AZ 185 savaime turi (be jokio kito papildomo paviršiaus) gerą apdirbimo antikorozinę apsaugą, todėl pagal Korozijos instituto nutarimą gali būti naudojamas M3  ekologinėje grupėje. Jau 20 metų alucinkas sėkmingai naudojamas stogo dangoms JAV, beveik tiek pat Australijoje ir virš 10 metų Europoj
e.