uždaryti x

Prisijungti

Slapyvardis Slaptažodis

Patikima stogo ir fasado danga

Gaisro izoliacija

Dėl riboto išorinių sienų šiluminio talpumo atsiranda rizika, kad gaisro atveju jos greitai įkais. Ypač reikia apsaugoti kambario pusėje esančią užkarpą. Padarius aukščio briaunų įkarpas, "nutraukiamas" šilumos praėjimas, tai reiškia, kad vidinė užkarpa įgauna aukštesnę temperatūrą, o aukščio briaunos ir išorinės užkarpos temperatūra lieka žemesnė nei būtų tokio paties skersinio be įkarpų.

Čia nurodytą sienų tipo skersinių temperatūra gaisro pusėje atitinkamai po 30 ir 60 minučių yra tokia žema, kad skersinių keliamoji galia nesumažėja.

Gaisro klasė

Čia nurodytas gaisro klases nustatytė "Lindab". Numatoma, kad gaisras gali kilti tiek iš išorinės sienos vidinės, tiek iš lauko pusės. Taip pat numatoma, kad siena iš išorės visada turi 9 mm gipso plokštę ir, kad išorinių sienų skersinių plotis mažiausiai 145 mm.

Sienos
tipas

Gaisro
klasė

Fasado
sluoksnis, mm

Izoliacija

Gipso plokščių skaičius vidinėje sienos pusėje

Paprastų

Didesnio atsparumo gaisrui, 15 mm

Nelaikančioji siena

EI30

19 mm
stogo panelis

Mineralinė vata

1

-

EI60

22 mm
stogo panelis

Akmens vata > 28 kg/m3

1

-

Laikančioji siena, centruotas apkrovimas

REI30

19 mm
stogo panelis

Mineralinė vata

2

-

REI60

120 mm
stogo panelis

Mineralinė vata

1

1

Laikančioji siena, necentruotas apkrovimas

REI30

19 mm
stogo panelis

Mineralinė vata

3

-

REI60

120 mm
stogo panelis

Mineralinė vata

2

1

Kitas metodas, įgalinantis geriau išnaudoti medžiagas, yra kvalifikuotai apskaičiuoti technines gaisro dimensijas. Dauguma atvejų paprastos gipso plokštės išsilaiko esant REI60, necentruotam apkrovimui.

Garso izoliacija

Su skersiniais su įkarpomis atlikta tik nedaug matavimų. Tačiau galima daryti prielaidą, kad sienos su plieniniu karkasu yra mažiau pralaidžios garsui nei tokios pačios sienos su mediniais skersiniais. Kaip visais kitais atvejais, svarbu, kad sienos būtų visiškai sandarios ir, kad būtų suprojektuotos atsižvelgiant į reikalavimus garso pralaidumui.

Sienoms be langų ir kitų kiaurymių, su išorine 9 mm gipso plokšte bei mažiausiai 145 mm pločio skersiniais išorinėje sienoje galioja šis, "Lindab", paskaičiavimas:

Skersinių plotis mm

Gipso plokščių skaičius vidinėje sienos pusėje

20 mm tinko + 45 mm mineralinės vatos arba plytinis fasadas

Medžio panelių fasadas

Rw dB

Ra, tr, s dB

Rw dB

Ra, tr, s dB

145 - 200

1

55

45

43

31

145 - 150

2

55

45

46

33

195 - 200

2

55

45

47

34

 

Sienos vienetas

 

 

Sd = 3,2 kN/sienos vienetas abiem atvejams, saugumo klasė 3.

Sieną sudaro 4 sienos vienetai, du vienetus reikia atmesti, nes juose yra didelės angos.
S = 12/4 = 3 kN sienos vienetas ≤ Sd
V = 3*2,4/1,2 = 6 kN

Atkreipkite dėmesį, kad pusiausvyra reikalauja, jog skersiniai nebūtų pakilę nuo pagrindo ties angomis ir sienų galuose.

Rw = išorinio garso izoliavimas.
Ra, tr, s =pamatuotas redukcinis skaičius miesto transporto triukšmui pagal NT ACOU 061.

Plokščių vaidmuo. Slenksčio profilis

Karkaso stabilizavimas

Jei išorinė siena padengta gipso plokštėmis iš abiejų pusių, ji gali būti panaudota pasipriešint vėjui. Siena šoninę jėgą atlaiko ne dėl pačių gipso plokščių, o dėl plokščių įtvirtinimo į plieninių skersinių karkasą. Kad būtų lengviau apskaičiuoti dimensijas, tariama, kad atstumas tarp skersinių ašių yra ne didesnis kaip 600 mm, o sienos aukštis ne didesnis kaip 3 m. Skaičiuojant neatsižvelgiama į plokštumas su angomis durims ir langams bei į plokštumas, kurių plotis mažesnis nei gipso plokštės 1,2 m. Jei gipso plokštės montuojamos vertikaliai, galima daryti prielaidą, kad plokštės Sd vaidmens dimensijos nepriklauso nuo gipso plokščių skaičiaus.

Slenksčio profilis SKYP kartu su mediniu skersiniu

Tradiciniam mediniam slenksčiui yra kitų alternatyvų. Vienas variantas - plieninis išorinės sienos įtvaras su įkarpomis, į kurį galima įtvirtinti daugiau vertikalių skersinių sienoms, kurios turi atlaikyti tik vėjo svorį. Išorinių sienų įtvarus palanku naudoti todėl, kad jų neveikia pelėsis ir puvinys. Įtvaras turi priklijuotus slenksčio tarpiklius. Taigi nereikia išpjauti tikslaus ilgio medinių sijų kaip tada, kai karkasinei užpildomai sienai naudojami mediniai slenksčiai.

Detalieji sprendimai