uždaryti x

Prisijungti

Slapyvardis Slaptažodis

Patikima stogo ir fasado danga

Ploni plieniniai lakštai, padengti įvairiomis metalo bei dažų kombinacijomis  yra statybinė medžiaga, plačiai naudojama visame pasaulyje. Tokį populiarumą garantuoja daugelis šios medžiagos savybių: atspari korozijai, architektoniška, ekologiška, nedegi, lengva suteikti norimą formą, stabili temperatūros pokyčiui. Šiais plieno lakštais dažniausiai dengiami pastatų stogai bei sienos, tačiau jie naudojami ir kaip pagrindinis elementas vidaus sienoms, luboms bei sijų sąlaidoms.
Mūsų kompanijos partneriai turi sukaupę didžiulę patirtį gaminant dažytus plieno lakštus (skardą). Iš šios produkcijos turite galimybę išsirinkti būtent tai, kas atitinka Jūsų poreikius. Kadangi plieno lakštams, dengtiems įvairiomis kombinacijomis, yra keliama daug reikalavimų: ekologiškumo patvirtinimo, apdirbimo savybių, priešgaisrinių reikalavimų, stabilumo temperatūros pokyčiui ir kitų; žaliavų gamintojai yra sukūrę daugelį patentuotų metalo padengimo sistemų, kurių kiekviena pasižymi specifinėmis savybėmis. Čia pristatome keletą iš jų.


Šiandien pagrindinę mūsų gaminamos produkcijos dalį sudaro itin kokybiški šaltai valcuoti ploni plieno lakštai padengti „Prelaq“ prekinio ženklo šeimos polimerinėmis dangomis: „Prelaq Polyester“ ir „Prelaq Nova“, taipogi „Prelaq Matt Polyester”, „Prelaq PVDF” ir “Prelaq P200”.
Šią žaliavą mums tiekia Švedijos plieno perdirbimo įmonė „SSAB Tunnplat“, priklausanti didžiausiam Skandinavijos plieno koncernui „SSAB“. Mes didžiuojamės, galėdami būti šio koncerno oficialiu atstovu Lietuvoje. Mūsų pirkėjai gali būti tikri – plieno lakštas, iš kurio mes gaminame stogo ir sienų dangą, yra pagamintas ten pat, kur gaminamas plienas ir Volvo automobiliams!

Prelag Polyester

Poliesteriu dengti plieno lakštai - viena populiariausių dangų daugelyje pasaulio šalių. Tokį populiarumą sąlygoja šios pagrindinės savybės: lakštui lengva suteikti norimą formą, puiki lakšto ir polimerinės dangos išvaizda, didelis mechaninis tvirtumas ir atsparumas, patrauklus kokybės ir kainos santykis. Poliesteris užtikrina patenkinamą apsaugą nuo korozijos esant normalioms klimato sąlygoms.

Prelag Nova

Dažytas lakštinis plienas su "Prelaq Nova" 50 µm dažų danga tinka gaminti profiliuotus plieno lakštus stogams dengti ir sienoms apdailinti. Medžiaga "Prelaq Nova" tinka naudoti tiek normalioje aplinkoje, tiek pramoninėje ir pajūrio zonose.  "Prelaq Nova" - plėvelinė poliesterio tipo danga. Palyginti su standartiniu poliesteriu (25 µm), ji žymiai atsparesnė mechaniniam poveikiui, (pvz., vaikštant ant stogo, montavimo metu), ir kitiems veiksniams (korozijai, krituliams, saulės spinduliams). Tokia danga ilgai išlieka blizgi ir puikiai apsaugota nuo korozijos. Atvirkštinė lakšto pusė paprastai padengiama pilkos spalvos epoksidinių dažų sluoksniu.


PADENGIMŲ SAVYBĖS

Šios diagramos vaizduoja svarbiausias žaliavų technines savybes. Kuo didesnis vidinės penkiakampio figūros atstumas nuo centro, tuo aukštesnis vaizduojamos savybės rodmuo.


lol

 

 

 

 

 

 

 

old ----------------

Skirtingų reikalavimų dažyti paviršiai

Dengta ZN arba AZ plokštė (skarda) naudojama daugelyje sričių. Dengiant plokštės (skardos) paviršių dažais, išgaunamas atsparumas, kuris atitinka ekologiškos produkcijos bei kokybės standartus. Dažų komponentai buvo tobulinami, atsižvelgiant į praktinio panaudojimo bei laboratorinius testus per daugelį metų. Dabar asortimente esančios dažų sistemos naudojamos nuo 11 iki 29 metų.

 Pritaikant gamyboje naujausius chemijos mokslo laimėjimus yra sukurta unikalių apsauginių sluoksnių, kurie labai prailgina plieno plokštės (skardos) eksploatacijos laiką. Dėka šių dažytų paviršių plieno plokštė (skarda) puikiai atlaiko žalingą aplinkos poveikį ir naudojama kaip statybinė medžiaga įvairiems tikslams.

Dažymo sistemos pavadinimas

Sutrumpinimas

Paviršius

Nominalinis storis 

Blizgesys**

Rekom. min. išlinkimo spindulys

Prelaq Poliesteris

Poliesteris

lygus

15

30

2T

Prelaq Poliesteris

Poliesteris

lygus

27

30

2T2),4T3) 

Prelaq Poliesteris

Poliesteris

matinis

27

5

2T2),4T3)

Prelaq 50

Poliuteranas/
poliesteris

tekstūrinis/
reljefinis

50

40

1T2),2T3)

Prelaq P 200

Plastizolis

reljefinis

200

40

0T***

Prelaq P 175

Plastizolis

lygus

175

40

0T****

Prelaq P 100/ P 100

Plastizolis

lygus

100

40

1T***

Prelaq PVDF

PVDF

lygus

27

30

0T2),1T3)

1) T- tai lakšto storis.
2) Tamsios spalvos.
3) Šviesios spalvos.
** blizgesio matas, atitinkantis SS 184184;
*** žemiausia medžiagos apdirbimo temperatūra + 10 oC;
**** žemiausia medžiagos apdirbimo temperatūra įrengimais + 10 oC ir rankiniu būdu + 5 oC. Kas susiję su plokštės antra puse - žiūrėti toliau.

Dažų paviršiaus savybės ir panaudojimas

Poliesteris

Poliesterio paviršiaus padengimas - plonos plėvelės tipo. Poliesterio sluoksnis 15 - 60 µm. Danga turi pastovų blizgesį ir spalvinį tvirtumą, gerai saugo nuo korozijos. Poliesteris esti dviejų tipų: lygiu ir matiniu (grubiu) paviršiais. Apatinė plieno skardos/plokštės pusė yra nudažyta plonu sluoksniu pilkais epoksidiniais dažais. Sluoksnio storis 8 - 12 µm. Ypatumas, kad ši dažų sistema atsparesnė korozijai, mechaniniam poveikiui, labiau atitinka reikalavimus atsparumui prieš koroziją, mechaninę įtaką, negu kad kitos dažų sistemos. Tai suprantama kaip standartas ir naudojama dažant plieno skardos/plokštės apatinę pusę su įvairiais dažytais viršutiniais paviršiais. Plokštės apatinė pusė savo nuožiūra gali būti dažoma ir kitomis dažų sistemomis. Poliesteris naudojamas pastatų, stogų bei fasadų dengimui įprastomis sąlygomis.Plieno skarda/plokštė, dengta 50 - 60 µm poliesterio/poliuretano sluoksniu, yra ypač atspari mechaniniam poveikiui, labai gerai apsaugo nuo korozijos industrinio klimato atmosferoje bei pajūrio zonoje. Tinkamas naudoti pramoniniuose statiniuose su ypatingais reikalavimais.

Plačiau

 

Prelaq Nova

"Prelaq Nova" - plėvelinė poliesterio tipo danga. Palyginti su standartiniu poliesteriu, ji mažiau pažeidžiama žmonėms vaikštant ant stogo ir atsparesnė kitiems veiksniams, kuriuos turi atlaikyti stogų danga. Į paskutinį dangos sluoksnį pridėta polimero grūdelių, todėl paviršius atsparus įdrėskimams.

Plačiau

 

Hairexcel Granite

"HAIREXCEL Granite" - kompozicinių dangų srities tyrimų ir modernios technologijos rezultatas. Ši danga yra ypač stipri, ją galima taikyti įvairiose gamybos srityse, kuriose šiandien retai taikomi tradiciniai dengimo kompozicinėmis dangomis būdai.

Plačiau

 

Plastizolis 200

"Plastizolis 200" - storo sluoksnio padengimas su plastikine izoliuojančia medžiaga, kurios aukštas mechaninio atsparumo laipsnis. Dažų sluoksnio nominalus storis 200 µm. Ši dažų sistema visuomet yra reljefinio paviršiaus, turi pastovų blizgesį ir spalvinį tvirtumą. Tinkamas naudoti normaliomis sąlygomis. Naudotinas pajūrio zonoje, pramoninių statinių fasadams, stogams įrengti ar kituose statybos darbuose. Medžiaga taip pat naudojama, kai reikalinga apsauga nuo mechaninių pažeidimų.

Plastizolis 175

"Plastizolis 175" - storo sluoksnio padengimas, pasižymintis šiomis savybėmis: aukštas mechaninio atsparumo laipsnis, korozijai, su plastikine izoliuojančia medžiaga. Dažų sluoksnio nominalus plotis 175 µm. "Plastizolis 175" naudojamas stogo įrengimui pagal projektą, profiliuotoms stogų ir sienų plokštėms, apdailos ir lubų plokštėms. Medžiaga ypatingai tinka stogo dengimui, kadangi atsparumas kombinuotas su antikorozinėmis savybėmis. Dengimui pagal planą ir detaliam darbui naudojamas "Plastizolis 175" kartu su plieno medžiaga PLX. Derinys idealus, kadangi abi medžiagos pasižymi geromis apdirbimo savybėmis.

Plastizolis P100/P100

"Plastizolis P100/P100" - tai plonos plėvelės tipo danga iš plastikinės izoliuojančios medžiagos, su blizgesiu ir išliekama spalva. Skirtingai nuo kitų padengimų, plieno skarda/plokštė yra padengiama iš abiejų pusių 100 µm pločio lygiu plastikiniu sluoksniu. Ši padengimų rūšis ypač tinka lietaus vandens nutekėjimo sistemoms įrengti.

Colorcoat HPS200

"Colorcoat HPS200"  - aukščiausios kokybės danga su organiniu apsauginiu sluoksniu. Tai pažangi dengimo sistema su mikrotekstūriniu paviršiumi, kuris sukuria nepaprastus regimuosius efektus. Šis paviršius buvo suprojektuotas kompiuteriu specialiai "Corus" kompanijai po tyrimo, atlikto kartu su architektais, jis sukuria daug kintančių subtilių ornamentų - tai priklauso nuo šviesos, stebėjimo taško ir atstumo, iš kurio žiūrima.
"Colorcoat HPS200" - itin stabili danga, labai atspari UV spindulių ir karščio poveikiui.

Plačiau

 

Colorcoat Celestia

"Colorcoat Celestia" yra taikoma pastatams, kuriems yra keliami aukšti estetiniai reikalavimai. Jos metališkasis blizgesys papildo architekto paletę nuostabiais specialeisiais efektais, kurie yra nepasiekiami plonasluoksnėms dangoms.

Plačiau

 

Multicoat

Daugiasluoksnė "Multicoat" dangą kompanija "Corus" sukūrė specialiai naudojimui jūrinėje ir pramoninėje aplinkoje bei prestižiniams pastatams, kuriems reikia ypatingai aukštos kokybės dangos.

Plačiau

 

Prelaq PVDF

Iš anksto nudažytas lakštinis plienas su "Prelaq PVDF" dažų danga tinka gaminti profiliuotus plieno lakštus stogams dengti ir sienoms apdailinti, fasado kasetėms, fasonines detales ir t.t., visur kur tik yra keliami aukšti reikalavimai spalvos  stabilumui.
"Prelaq PVDF"  - plono tipo danga, kurią sudaro 70% polivinil difluoridas. Ši danga puikiai išlaiko savo blizgesį bei spalvą ir gerai apsaugo nuo korozijos. Atvirkštinė lapų pusė paprastai padengiama plonu pilkos spalvos epoksidinių dažų sluoksniu.

Plačiau

 

Dobel F105

"Dobel" plėvele dengti plieno lakštai skirti naudoti ten, kur keliami dideli paviršių estetinio vaizdo ir tvirtumo reikalavimai. "Dobel F 105" lakštai ypač tinka naudoti patalpose, kur reikalinga medžiaga, sertifikuota kaip atspari ugniai. Tipiško panaudojimo pavyzdys - lakštai naudojami vidaus apdailai drėgnoje aplinkoje: kajučių, vonios kambarių, dušinių sienų ir lubų, baldų, durų apdailai. Juos taip pat galima panaudoti biurų ir parduotuvių įrangai, butų ir namų durims.

Plačiau "Dobel F105"

Plačiau "Dobel Foodsafe"

 

Aluzink

Nuo amžiaus pradžios karštas galvanizavimas buvo populiari plieno lakštų dengimo technika. Ji užtikrino patenkinamą apsaugą nuo korozijos esant normalioms klimato sąlygoms. Galima pateikti netgi daugelį dešimtmečių gerai išsilaikiusių pavyzdžių. Deja, mūsų aplinkai tapus daug rūgštingesne, netgi cinko danga nėra pakankama, kad apsaugotų lakštą nuo korozijos. Naująja atsparia danga tapo "ALUCINKAS". "ALUCINKAS" buvo sukurtas, kad patenkintų pačius griežčiausius reikalavimus, keliamus antikorozinei dangai rūgštingoje aplinkoje. Dangą sudaro 55% aliuminio, 43.4% cinko ir 1.6% silikono. "ALUCINKAS" buvo sukurtas JAV kompanijoj "Bethlehem Steel Corp.", ir yra licenzijuotai gaminamas AB "Svenskt Stal"  nuo 1980 metų. Įrodyta, kad aliuminio ir cinko lydinys yra optimali apsauga nuo korozijos.

Plačiau

lol2